top of page

השתתפות בפסטיבלים

איזה כיף לטייל בארץ ובעולם עם ההצגות שלנו! 

הדס צדיק 

בובנאית, במאית, יוצרת תיאטרון בובות ומורה לאמנות. 

בעלת תואר ראשון בתולדות האומנות ולימודי התיאטרון מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובעלת תעודת הוראה לחינוך היסודי בשילוב אמנויות מהמכללה לחינוך על שם דוד ילין. בוגרת בית 9 במסלול המלא ללימודי בובנאות, ובוגרת "החממה ליוצרים צעירים" של תיאטרון הקרון. הייתה פעילה בקבוצת אמנים חברתית ה"קטמונה" וכן ניהלה את הפרוייקט במשך תקופה. יצרה והעבירה סיורי אמנות מותאמים לילדים בגלריות לאמנות עכשווית ברחבי ירושלים.

חברה בצמד 'סיפור כיס - תיאטרון בובות בתנועה' במסגרתו יוצרת ומבצעת הצגות, פעילויות וסדנאות מקוריות לילדים. 

רינה פינצ׳ובר

בובנאית, במאית, יוצרת תיאטרון בובות ותיאטרון חזותי. 

אוהבת חפצים קטנים והפתעות גדולות, ומשלבת ביצירתה משחק, חומר, בובות ותנועה. 

בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה בתיאטרון מסמינר הקיבוצים במסלול המצויינים.

בוגרת החממה ליוצרים צעירים של תיאטרון הקרון, ובוגרת המסלול הדו-שנתי של הקבוצה- בי"ס למחול, קונטקט ואימפרובזציה. רוקדת מספר שנים ב"שלומבל"  ובמקביל מלמדת תיאטרון, שפה ומתמטיקה במסגרות שונות. 


חברה בצמד 'סיפור כיס - תיאטרון בובות בתנועה' במסגרתו יוצרת ומבצעת הצגות, פעילויות וסדנאות מקוריות לילדים. 

אנחנו הדס ורינה, זוג יוצרות עצמאיות שאוהבות ליצור תרבות איכותית לילדים, אנחנו פועלות ביחד כבר למעלה מחמש שנים. בתיאטרון 'סיפור כיס' אנחנו יוצרות מגוון הצגות, פעילויות וסדנאות המבוססות על השילוב בין מלאכת יד, חפצים, תיאטרון ותנועה. 

סיפור כיס הוא תיאטרון בובות לילדים איתו אנחנו מופיעות ברחבי הארץ. ההצגה הראשונה שלנו "חד ושתיים", עיבוד בצמר בובות ותנועה לאגדה היפיפיה הנרדמת, נכנסה לתוכנית סל תרבות ותרבות לפריפרייה, עלתה בפסטיבלים בארץ ובעולם, וקיבלה ביקורות מצוינות. בנוסף להצגות אנחנו מציעות גם פעילויות של שעות סיפור, סדנאות וימי הולדת. 

השפה האמנותית הייחודית להצגות שלנו נרקמת מתוך הדינמיקה המיוחדת ביננו ומשלבת מלאכת יד עדינה, בובות ותנועה. אנחנו משקיעות זמן ומחשבה רבה ביצירה של עולם וויזואלי עשיר, מפתה ומסקרן, כולו מעשה ידינו. את התפאורה, התלבושות, האביזרים והבובות אנחנו יוצרות בעצמנו, והם תוצאה של חיפושים ארוכים אחר דרכים חדשות ומעניינות לספר סיפורים ולעורר את הדמיון.

בהצגות שלנו נוצרים רגעים של צחוק וקסם על הבמה, חומרים מקבלים צורה חדשה, חפצים משתנים לעיני הקהל וסודות קטנים נחשפים בזמן אמת. 

 

במקביל ליצירה שתינו עוסקות בחינוך, מקצוע שבחרנו מתוך אהבה ורצון להעמיק את החיבור לילדים, ונותן לנו סיפוק גדול. המפגש החינוכי עם הילדים עוזר לנו להבין טוב יותר את עולמם, ומעמיק את החיבור שלנו איתם גם דרך היצירה.

 

אנחנו מזמינות אתכם, גדולים וקטנים כאחד, להצטרף אלינו לחוויה ייחודית של תיאטרון בובות איכותי, אמנותי, ומקורי לילדים, שגם אתם המבוגרים תהנו ממנו. בכל הצגה נרקום עולם קסום על הבמה, כזה שיחבר בין הסיפורים המוכרים והאהובים לדמיון הפרוע של כל אחד ואחת מאיתנו. 

מה שמעניין

20/09/2021

הצגת "חד ושתיים" הינה עיבוד מלא דמיון לאגדת היפהפייה הנרדמת. הדס ורינה מצליחות באמצעים פשוטים להקים לתחייה את סיפורה של הנסיכה שקוללה בלידתה ונרדמה למאה שנה. הן משתמשות בחצאיותיהן כדי לספר את הסיפור, דולות מתוכן רעיונות והמצאות שעוררו בי חיוך והנאה. ההצגה מלווה בבובות, פריטי צמר, חוטים ועוד. את המוזיקה המקורית המלווה את המציגות כתב עידו רוט. אהבתי במיוחד את הקטע בו מנסים נסיכים שונים להעיר את הנסיכה באמצעים שונים. כיצד מעירים נסיכה מתרדמתה? את זה תגלו בהצגה.

כתבו עלינו

תומכים

bottom of page